Torby materiałowe – jak zaprojektować nadruk?

Torby materiałowe wykonane z bawełny, lnu, polipropylenu są bardzo często wykorzystywane w działaniach reklamowych, ale nie tylko. Poza stoiskami wystawienniczymi i siedzibami firm można znaleźć także liczne torby dla fanów muzyki, filmu czy książek, które posiadają wizerunki znanych bohaterów.

Estetycznie prezentujące się torby z nadrukiem

torby materiałowe z nadrukiemTaka torba jest idealna na zakupy, na książki do biblioteki, czy jako torba podręczna na rzeczy, które nie zmieściły się do dużej torby podróżnej. Dostępne są w wielu kolorach i kilku rozmiarach, są bardziej kwadratowe, i bardziej podłużne. Nadruk sprawia, że taka torba wydaje się być bardziej atrakcyjna dla kupującego, czy też posiada lepsze oddziaływanie marketingowe niż sama gładka torba. Jak dobrze zaprojektować taka grafikę czy tekst, żeby spełniał swoje działanie? Z pewnością trzeba dobrać kolory do koloru torby. Najtańsza i najbardziej podstawowa jest torba w kolorze białym. Jednak lepiej jest użyć takiej w innym kolorze. Będzie się wtedy ona wyróżniała, będzie bardziej atrakcyjna, a przy tym zapłaci się mniej za nadruk, który nie będzie zajmował całej wielkości torby, a jedynie fragment. Torba w intensywnym kolorze będzie rzucała się w oczy,a torba czarna z białym napisem lub grafiką będzie ciekawą alternatywą. Na pewno ważna jest wielkość nadruku.

torby materiałowe z nadrukiemMoże on zajmować całą szerokość i wysokość torby lub tylko jej fragment. Nie może być jednak zbyt mały, bo wtedy będzie nieczytelny, niewidoczny. Przyjąć można że grafiki zajmujące mniej niż 1/3 torby nie będzie spełniała standardów. Przejdźmy teraz do kolorów, detali i projektu grafiki. Tanie torby materiałowe z nadrukiem nie powinny posiadać bardzo szczegółowych, pełnych drobnych elementów grafik. Będą one po prostu nieczytelne, zamazane. Lepiej jest postawić na jeden lub dwa wyraźne elementy. Ich kolor może być kontrastowy do koloru torby (na przykład czarny-biały), ale nie musi. Ważne jest to, że kolory nie będą się zlewały ze sobą, ani też nie będą się gryzły ze sobą. Nadruk powinien być położony na środku torby lub też od spodu przy zostawianiu wolnej przestrzeni na górze. Ciekawym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie paska torby na przykład na umieszczenie tam napisu, czy pasującego wzoru (np. wijące się łodygi to torby a kwiatowym nadrukiem).
Warto pamiętać także o tym, żeby nadruk był wykonany przez profesjonalna drukarnię lub agencję reklamową, dzięki czemu będzie on dobrze oddawał kolory, a przy tym będzie trwały i nie spierze się po pierwszym praniu. Również dobrej jakości materiał wykonania torby jest ważny przy wykonaniu nadruku.