Bluza Adidas

Skąd wzięła się popularność marki Adidas?

Charakterystyczne trzy paski nierównej wysokości tworzą logo jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek odzieżowych. Trudno znaleźć kogoś, kto go nie kojarzy lub też nie posiada bądź nie posiadał kiedyś jakiegokolwiek produktu tej marki.

Bluza Adidas na prezent

Bluza AdidasMowa oczywiście o firmie Adidas, która, jak wiele jej podobnych, zaczynała od produkcji kilku sztuk dziennie, by po latach wywalczyć sobie sobie spore udziały na światowych rynkach. Wszystko zaczęło się w Niemczech w latach 20. XX wieku, kiedy Adolf Dassler rozpoczął produkcję butów sportowych. W ciągu kilku lat wspólnie z bratem Rudolfem zaczął rozwijać rodzinny biznes i zatrudniać więcej pracowników. Firma Gebrüder Dassler Schuhfabrik zaczynała od kilkudziesięciu par butów dziennie, potem podwoiła produkcję. W czasie wojny produkowała obuwie treningowe dla żołnierzy, po wojnie, dla aliantów, buty do hokeja. Pod koniec lat 20. w rozwoju marki pomógł fakt, że w jej butach występowali znani olimpijczycy. Nazwa Adidas pojawiła się dopiero w 1948 roku, kiedy to bracia Dassler założyli swoje firmy. Adolf, nazywany Adim, stworzył nazwę firmy ze swojego imienia i nazwiska. Z kolei firma Rudolfa to również znana na świecie Puma. Skąd wzięły się charakterystyczne paski?

Bluza AdidasOd pasków, które wzmacniały pierwsze modele butów firmy, dzięki czemu nie ulegały tak szybko zniszczeniu. Potem z tej technologii zrezygnowano, ale logo zostało i tylko nieliczni wiedzą, że paski Adidasa to nie byle jakie logo, ale stoi za nimi prawdziwa historia. Z czasem firma rozwijała się coraz bardziej, poza obuwiem dla sportowców i na co dzień wprowadzano także odzież o sportowym stylu, idealną na co dzień dla każdego, kto ceni sobie swobodę ruchów i wygodę. W ofercie Adidasa można znaleźć wszystko: spodnie, spódnice, spodenki, koszulki, także czapki, skarpetki, bieliznę, kurtki i akcesoria, nawet plecaki. Dla osób ceniących sobie taki styl koszulka albo bluza Adidas to świetny prezent, który na pewno się sprawdzi i będzie dobrze służył przez długi czas. To odpowiedni wybór zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych; dla sportowców jak i tych, którzy nie zajmują się na co dzień intensywnymi treningami. Adidas nie tylko nadąża za modą, ale też ją w pewnym stopniu kreuje, zachowując jednocześnie ducha marki.

Jak każdą dużą firmę, Adidasa również otaczają kontrowersje, które często jednak wydają się nie szkodzić firmie i powiększać grono odbiorców jej produktów. Jedno jest pewne, jest to marka dobrze rozpoznawalna i dostępna w wielu sklepach na całym świecie.