papierowe torby

Jak wybrać najlepsze torby papierowe?

Papierowe torby stają się coraz popularniejsze. Ich ceny dorównują tym za torebki z folii, jest też więcej producentów, którzy zajmują się ich tworzeniem. W każdym większym mieście znajdzie się przynajmniej jedna hurtownia oferująca papierowe torebki w atrakcyjnych cenach. Zwykle wybieranie torebek papierowych jest determinowane troską o środowisko, jak i zmianą przyzwyczajeń konsumentów – więcej osób kupuje świadomie i dba o naturę, rezygnując przy tym z plastiku.

Najlepsze torby z papieru

 papierowe torby Jak jednak w zalewie produktów wybrać najlepsze firmowe papierowe torby w Warszawie? Czym się kierować przy zakupach? Na pewno ważna jest grubość torebki. Podawana jest ona jako gramatura – im wyższa, tym grubsza będzie ścianka torebki. Cieńsze wersje sprawdzają się jako opakowania na lekkie produkty, czy tez jako torebki które są szybko wyrzucane np. na bułki i drożdżówki. Torby do pakowania całych zakupów w sklepie muszą być grubsze, tak by materiał się nie rozerwał pod znacznym ciężarem. Grubsze są też torebki jakie można zobaczyć w luksusowych sklepach. Jubilerzy, ekskluzywne drogerie, czy sklepy z zegarkami także inwestują w grubsze, sztywniejsze opakowania – wyglądają one bardziej luksusowo i są sztywniejsze. Druga rzecz to wykończenie torebki.

 papierowe torby Sam papier jest matowy, jednak można go zdobienia wykorzystać lakier UV. Nakłada się go wybiórczo np. na nadruk z logo sklepu lub też na całą powierzchnię torebki. Lakier wybiórczy jest tańszy, a pozwoli na zwiększenie widoczności reklamy. Z kolei błyszcząca torebka wygląda bardziej estetycznie, a do tego lakier zabezpiecza ją przed wilgocią. Warto również poświęcić nieco uwagi kwestii uchwytów. Mogą być one wyrobione w konstrukcji torebki tzn. ma ona kształt prostokąta i blisko jego szczytu jest zrobiony otwór do trzymania. Uchwyty mogą być doklejone do torebki (papierowe), jak również przeciągane przez otworki (uchwyty skręcane, wstążkowe i sznurkowe). Torebki z uchwytami papierowymi (doklejanymi i ze skręcanego papieru), są najtańsze i najbardziej ekologiczne. Często są wykorzystywane przez sklepy odzieżowe. Te ze wstążką lub sznurkiem są zamawiane przez sklepy które oferują pakowanie towaru na prezent.

Z kolei torebki z wyrobionym uchwytem są zwykle dosyć sztywne. Można w nie pakować prezenty np. na targach wystawienniczych, czy też droższe produkty w sklepach. Jak widać, jest wiele rodzajów torebek papierowych. Warto zwracać uwagę na ich gramaturę, wykończenie, jak i uchwyty. Dzięki temu wybierze się najlepsze torebki papierowe z oferty producenta.